نکات کليدي براي خريد تلويزيون هوشمند که بايد بدانيد

نکات کليدي براي خريد تلويزيون هوشمند که بايد بدانيد

خانواده ها به طور تقريبي در هنگام خريد تلويزيون با ويژگي هاي متنوع و اسامي مختلف روبرو مي شوند که انتخاب مدل مناسب براي سخت گيري و ايجاد سردرگمي در انتخاب مدل مناسب مناسب است.

 

به گزارش سرويس بازار ايسنا ، در اين متن مورد آزمايش قرار گرفته است که انواع مدل هاي مختلف تلويزيون شما در بازار وجود دارد ، زيرا بر اساس شاخص هاي مختلفي وجود دارد و لازم است نکات مورد نياز در مورد آن را که براي خريد بهتر است بيان کنيد.

تلويزيون 32 اينچ ال جي مدل 32LJ520u

 

فناوري صفحه

 

فناوري هاي مختلف براي صفحه نمايش در بازار وجود دارد و برخي از شرکت ها نيز از اسامي مختصر استفاده مي کنند که خريد آنها سخت است. اولين نکته اي که بايد در اينجا به آن اشاره کنيم اين است که ديگر در بازار هيچ تلويزيوني با تکنولوژي LCD وجود ندارد که هنوز از لامپ فلورسنت براي نوردهي استفاده نمي شود و تمام تلويزيون هاي LCD کنوني داراي LED لامپ هستند و به آن LED تلويزيون LCD و يا به LED ساخته شده است. ايجادگويند. در واقعيت تلويزيون هاي LED همان LCD قديمي اما با تکنولوژي پيشرفته وجود دارد؛ اگر قرار نيست بين LCD و LED يکي را انتخاب کنيد چون مدل قديمي LCD ديگر در بازار موجود نيست و همه نوع LED وجود دارد. در کنار LED ها دو مدل اصلي ديگر نيز در بازار موجود است OLED و QLED که مدل اول چند سالي است که وجود دارد و به پيشرفت خوبي رسيده اما QLED تا حدي جديد است و هنوز هم به طور کامل مورد استفاده قرار نگرفته است. به طور کلي اکثر مدل هاي بازار از نوع LED وجود دارد و دو مدل ديگر گزينه هاي محدود را دارند و فقط در چند سايه وجود دارند. اگر علاقه مند باشيد با يک بودجه محدود کنيد و سايز مشخص شود يک تلويزيون قطعاً LED بهترين گزينه است و از کيفيت کيفيت صفحه نمايش مشکلي نخواهيد داشت ؛ اما اگر از نظر بودجه مشکلي خريد يکي ديگر از دو مدل ديگر پيشنهاد نمي کند اما در حال حاضر QLED کمي از OLED بهتر است اما اين برتري کامل و همه جانبه نيست و تا حدي ترفند تبليغاتي نيز وجود دارد و مدل هاي بسيار محدود در بازار با اين فناوري وجود دارند.

 

تلويزيون هايسنس مدل 43B7101

 

 کيفيت صفحه

 

کيفيت صفحه نيز يکي ديگر از فاکتورهاي مهم در انتخاب تلويزيون است و ممکن است اسامي مختلف شما را گيج کرده باشد. به طور کلي اگر بخواهيد به کيفيت اصلي موجود در بازار اشاره کنيد در حال حاضر دو کيفيت FULL HD و 4K بيشترين گستردگي را در بازار دارند. کيفيت UHD متفاوت است که با 4K مشخص مي شود اما بايد آن را نيز با يکسان فرض کرد. کيفيت HD نيز هنوز در برخي از تلويزيون هاي کوچک (24 و 32 اينچ) بکار نمي رود. البته نام ديگر آن نيز در بازار وجود دارد مانند SUHD که مخصوص تلويزيون هاي سامسونگ است و برابر با کيفيت 4k است. اگر قصد خريد تلويزيون اينترنتي داريد يعني 32 اينچ و پايين تر است که شما فقط گزينه تلويزيون هاي HD است که در اين سايز کيفيت خوب دارند و مشکلي نخواهيد داشت. در سايزهاي بزرگتر ديگر کيفيت HD وجود ندارد و بايد بين فول اچ دي و 4 K يکي را انتخاب کنيد که اختلاف قيمت بين اين دو مدل به برند و سايز بسيار زياد يا کم باشد. به طور کلي کيفيت بهتر بهتر است اما اگر شما در صورتي که اين فيلم را نشان مي دهد اگر کيفيت فيلم پخش مي شود برابر يا بيشتر از کيفيت تلويزيون باشد ، اگر کيفيت 4K مناسب باشد زيرا دليل آن اين است که در داخل کشور پيدا کردن فيلم و ساير مواد نمايشي است با اين کيفيت بسيار سخت هست که عملاً کارايي لازم است خود را ندارد. به طور کلي اگر بودجه شما محدود باشد و اختلاف بين قيمت بين دو کيفيت گفته شود ، کيفيت فول اچ کافي است و نيازي به هزينه اضافي ندارد. براي تلويزيون بزرگتر از 48 اينچ پيشنهاد مي کند براي جلوگيري از مشاهده پيکسل هاي تلويزيون سراغ کيفيت 4k برويد.

تلويزيون 43 اينچ سوني مدل 43W800G

 

 

 

تصوير سه بعدي

 

يکي ديگر از گزينه هايي که در هنگام خريد تلويزيون وجود دارد ، سهبعدي بودن تلويزيون است. با توجه به کم بودن فيلم هاي باکيفيت سه بعدي در بازار و تجربه و با صحبت با خانواده هاي که تلويزيون سهبعدي به طور کاملاً آزاد فقط در دو ماه اول خريد تلويزيون سه بعدي اين امکان را براي خانواده ها و به ويژه ويژگي هاي جديد آن فراهم مي کند و بعد از آن زمان ديگر ممکن است سالي باشد يک بار هم از اين توانايي استفاده از نشود ؛ اگر شما دنبال كننده حرفه اي فيلم هاي سه بعدي شما نيستيد و محدوديت بودجه را نيز داريد ، تلويزيون شما را خيلي ضروري و عملي نمي كند. اما اگر مشکل بودجه نداريد که سه بعدي بودن تلويزيون ضروري نيست هر گونه امکان دارد که انتخاب شما را محدود کنيد.

 

توانايي هوشمند

 

تلويزيون 65 اينج شيائومي مدل L65M5-5ASP

 

در مورد هوشمند بودن تلويزيون و ويژگي هاي آن بسيار مورد بحث است که در مقالات ديگر به بررسي آن پرداخت مي کنيد. به طور کلي هوشمند بودن ، تلويزيون را به چيزي فراتر مي برد از يک تلويزيون تبديل کنيد و کارهاي مختلفي را با تلويزيون انجام داد ؛ اما اين ويژگي علاوه بر قطعاً هزينه هاي آن را نيز دارد. به طور کلي پيشنهاد ما اين است که اگر مجبور باشيد اگر خيلي مشکل مالي نداشته باشيد و اطلاعات شخصي در اينترنت و فناوري در خانواده شما وجود داشته باشد ، اگر انتخاب کنيد که تلويزيون شما را از نوع هوشمند خود انتخاب کنيد ، اما اگر اين گزينه محدود شود ، کار را براي راحت تر کردن شما و انتخاب شما براي انتخاب تلويزيون مناسب کند.

 

اندازه صفحه‌نمايش

 

يکي از سخت ترين گزينه ها در هنگام خريد تلويزيون انتخاب سايز مناسب است. در مقالات ديگري به تفسير به اين موضوع پرداخته است ؛ اما به طور خلاصه گفته است که براي اتاقهاي کوچک يعني مساحت کمتر از 15 مترمربع سايز 32 اينچ و کوچکترين پيشنهاد پيشنهاد مي شود. براي مساحت بين 15 تا سي مترمربع سايز 43 اينچ و کوچکتر پيشنهاد مي کند و در صورت بزرگتر بودن سالن بايد سايه هاي بزرگتر خريداري شود.

 

 

 

 

برچسب ها: نکات , کلیدی , برای , خرید , تلویزیون , هوشمند , که , باید , بدانید ,

[ بازدید : 9 ]

[ دوشنبه 13 ارديبهشت 1400 ] 16:33 ] [ یلدای فصلِ پاییز ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]